Ciekawe? Czytaj dalej na BlogFrog.pl

Blog > Komentarze do wpisu
Ligę Światową czas zacząć

Już dzisiaj wieczorem przed reprezentacją Polski pierwsze spotkanie w tegorocznej edycji LŚ. Na początek zagramy z Niemcami. Ostatnio nie mamy problemów z tym przeciwnikiem, wygrywaliśmy i na ME i IO, ale nie można go lekceważyć. Siatkarze naszych zachodnich sąsiadów grają w najlepszych ligach, a niektórzy z nich są prawdziwymi gwiazdami swoich ekip.

My nie zagramy w najmocniejszym zestawieniu, ale nie będzie to skład eksperymentalny, jak chociażby w drugim meczu z Francją w Rzeszowie. Prawdopodobnie wyjdziemy taką szóstką; Żygadło, Możdżonek, Ruciak, Gruszka, Czarnowski, Kurek i Zatorski. Możliwe, że Ruciaka zastąpi Michał Winiarski, ale Daniel Castellani chyba będzie chciał dać mu jeszcze odpocząć.

Pojedynek z Niemcami będzie wyjątkowy, bo trenerem tej drużyny jest Raul Lozano. Nasz były selekcjoner zawsze dobrze wspomina pobyt w Polsce, ale sentymentów z pewnością nie będzie. Niemcy chcą z nami wygrać, bo dawno tego nie zrobili. Ja mam nadzieję, że poważnie podejdziemy do tegorocznej edycji Ligi Światowej, a więc awansujemy do turnieju finałowego w Argentynie, a tam powalczymy o najwyższe lokaty.

sobota, 05 czerwca 2010, dymu90

Polecane wpisy