Ciekawe? Czytaj dalej na BlogFrog.pl

Blog > Komentarze do wpisu
Woicki w Skrze

Dość niespodziewanie, przynajmniej dla mnie, rozgrywający Delecty Bydgoszcz, Paweł Woicki, podpisał kontrakt z ekipą Mistrza Polski, Skrą Bełchatów. O miejsce w podstawowej "szóstce" będzie walczył z Miguelem Falascą, który w ostatnich dniach przedłużył kontrakt. Czy były już reprezentant Polski wygra tę rywalizację i być może ponownie zawita do kadry? Szczerze wątpię.

Dla Woickiego poprzedni sezon z pewnością nie był udany. Słabe wyniki zespołu z Bydgoszczy, często zmieniał go Piotr Lipiński. Działacze Delecty nie byli zadowoleni ze współpracy i dali mu wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy. Wydawało się, że najbliżej mu do warszawskiej Politechniki. W stolicy po wykupieniu miejsca od Jadaru chcą zbudować lepszą ekipę i właśnie Woicki miał być jej ważnym elementem. Wybrał jednak grę w Skrze.

Woicki to nie ten zawodnik co kiedyś. Stracił gdzieś ten błysk, to co go odróżniało od innych rozgrywających. Wszystko odeszło wraz z opuszczeniem Częstochowy. Nie powrócił już do formy jaką prezentował w ekipie spod Jasnej Góry. Może i Falasca jest już w podeszłym wieku, może nie ma za sobą najlepszego sezonu, ale wydaje mi się, że Woicki nie wygra z nim rywalizacji o pierwszą "szóstkę"

Uważam, że Skra ryzykuje dużo. Forma zarówno jednego, jak i drugiego rozgrywającego jest niepewna. Obaj mogą zawieść, a wtedy sezon będzie stracony. Sądzę, że bełchatowianie powinni już teraz ściągnąć klasowego zawodnika na tę pozycję, bo bez takiego Ligi Mistrzów prędko nie wygrają.

czwartek, 03 czerwca 2010, dymu90

Polecane wpisy